למה אני צועק כשאני שר?

בטח יצא לכם לחוות את הגרון שלכם כואב כשאתם שרים ושמים לב שאתם שרים מהגרון ומנסים להתאמץ ובכך צועקים ולא שרים כשאתם מנסים לשיר.

בחוג פיתוח קול בכפר סבא שאני מעבירה מזה כ 6 שנים אני שומעת את זה הרבה.

התשובה לכך מאוד פשוטה, כאשר אתם מרגישים את הגרון כואב לאחר שירה, או מרגישים שאתם צועקים שמנסים לשיר, זה סימן שאתם לא יודעים להשתמש בטכניקה נכונה ובריאה להפעלת הקול שלכם. סימן שלא עברתם מעולם שיעורי פיתוח קול.

בחוג פיתוח קול תלמדו איך להתמודד עם הגוף שלכם לצורך פיתוח קול, לצורך השירה שלכם.

בעצם תלמדו ותבינו בחוג פיתוח קול שכל הגוף שלכם הוא כלי העזר לשירה שלכם, כלומר, לא רק מיתרי הקול שלכם הם כלי העזר בפיתוח קול.

על מה מתבססת הטכניקה הקולית בחוג פיתוח קול?

נשימה נכונה, לקיחת אויר בצורה נכונה לצורך השירה, פתיחת הפה בזמן השירה, שימוש בסרעפת ובבטן בו זמנית לצורך השירה שלכם, התבטאות רגשית בשירה, מתן אינטרפרטציה בימתית בזמן השירה. משחק ושירה הולכים ביחד- הבנה של הקשר המהותי בין משחק לשירה.

איך מתמודדים עם השירה מול מיקרופון בחדרי החזרות עם להקה, איך מתמודדים עם המיקרופון בשירה באולפן ההקלטות, פוזיציה ועמידה נכונה בזמן שירה, מתי לוקחים אויר כשאתם שרים שירים ומה הטיימינג הנכון בכל שיר ואיך ליישם את הטכניקה הווקאלית. 

דבר נוסף חשוב שלא מוותרים עליו בחוג פיתוח קול בכפר סבא – חימום ווקאלי, עיבוד ווקאלי בשירה, פיתוח שמיעה מוזיקלי והבנת תיאוריית המוזיקה. 

אם אתם הולכים על זה באופן רציני לחוג פיתוח קול ורוצים וחולמים להיות זמרים בתעשיית המוזיקה, חובה עליכם ללכת לשיעורי פיתוח קול ולפתח את היכולת שלכם הביטחון העצמי שלכם וללמוד גם במגמת מוזיקה, מכללות למוזיקה, ללכת לאודישנים לתוכניות טלוויזיה, ללכת לשיר עם להקה, ללכת לשיר בבמות פתוחות בפאבים ועוד.

שתף עם החברים:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest