האם סגנונות התיפוף השונים הם מה שקובעים את הסגנון המוזיקלי של השיר בו אנו מתופפים?

אם אתם אוהבים ונמשכים לתיפוף על שולחנות וראיתם פה ושם כמה סרטוני יוטיוב של מתופפים גדולים בעולם שמתופפים על מערכת התופים ומנגנים עם להקתם, אז בטח שמעתם כי ישנם סוגי תיפוף שונים לסגנונות מוזיקליים שונים כגון תיפוף בלוז, תיפוף רוק, תיפוף ג'אז (סווינג), ועוד ועוד.

בתור מורה לתופים שמעבירה חוג תופים בכפר סבא מזה 6 שנים, אני יכולה להגיד לכם שלכל תלמידיי אני אומרת שחשוב להבין שגיטרת הבס ומערכת התופים הם הבסיס של השירים שאותם אנו מנגנים, ובלעדיי כלי נגינה אלו השירים שאנו מכירים לא יכלו להתקיים. 

סגנון התיפוף עובדתית אכן מה שקובע איזה סגנון מוזיקלי השיר שאנו מנגנים אבל לא רק.. גם השירה שאנו שרים והלחן שיצרנו לשיר קובעת מהו הסגנון המוזיקלי של השיר וגם כמובן העיבוד וההפקה המוזיקלית המלאה של כל הכלים בשיר עצמו קובעת מהו הסגנון המוזיקלי של השיר.

בחוג תופים בכפר סבא, תלמדו לנגן על מערכת התופים ותחשפו לסגנונות מוזיקליים שונים בנגינה שלכם דרך קריאת תווים, למידה בעל פה של תרגילים וביצוע התרגילים בעל פה על מערכת התופים, למידה בעל פה של תפקידי התיפוף בשירים שאתם אוהבים.

לכן, חוג תופים הינו חוג מפתח משמעותית את השמיעה המוזיקלית שלכם על ידי חשיפתכם לשירים שונים זה מזה בסגנונם המוזיקלי וגם כמובן יפתחו את הקואורדינציה הפיזיולוגית שלכם על מערכת התופים.

חוג תופים מתאים לילדים החל מגילאים 11 ומעלה ולמבוגרים עד גיל 70, לא משנה בני כמה אתם, תמיד תוכלו לשפר נתונים אלו בכל ציר זמן אפשרי. 

חוג תופים בכפר סבא כולל הדרכה מקצועית וליווי בסוגיה התמידית של מתופפים – "איך מתאמנים נכון על התופים" בכדי לא להגיע לרמת תסכול באימונים. 

בחוג תופים תחשפו לדעת כי יש צורך ברמת קשב וריכוז גבוהה במיוחד בכדי לבצע את התרגילים, מי שמפחד מסיבה זו ולא מגיע להתפתח בחוג תופים, ניתן להירגע ולהבין כי אפשר לפתח את רמת הקשב והריכוז דרך תרגילים אלו.

שתף עם החברים:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest