איך לימוד תופים ישפיע על היכולות המוטוריות שלכם?

לימודי תופים החל מגיל צעיר, מגילאים שלא חשבתם בכלל לקחת את ילדיכם לשיעורי תופים, גילאי 4 ומעלה, ישפיעו בצורה ניכרת על התפתחותו של ילדכם ברמה המוטורית שכלית ובתפקודי המח.

ישנם מחקרים רבים שנעשו כי לימודי כלי נגינה במוסיקה משפר בצורה ניכרת את הרמה המוטורית של הילד ואת תפקודי המח והאינטליגנציה הרגשית והחברתית של הילד.

בכלל נעשה מחקר שחוקרים רצו לבדוק מה קורה במח של האדם כאשר הוא שומע מוסיקה וכאשר הוא מנגן לא משנה באיזה גיל וראו כי ישנה פעילות מחית המפרישה הורמון שמחה ואדרנלין לגוף ברגע הקשבתנו למוסיקה. 

מי שניגן על כלי נגינה הופרשו יותר הורמונים בגוף והרגשת הסיפוק וההנאה שהייתה להם לאחר שיעור המוסיקה שאותו חוו גדלה פי שניים מאשר האנשים שרק הקשיבו למוסיקה בלי לנגן כלל.

לימוד תופים בגיל צעיר מפתח את החשיבה ויכולות הקואורדינציה של התלמידים לבצע כמה פעולות בו זמנית ולחשוב על כמה פעולות בו זמנית.

גם אם תלכו לשיעורי תופים ללמוד איך לנגן על מערכת התופים בגילאי 50+ תראו איך היכולות המוטוריות הללו גורמות למח שלכם יותר לחשוב ממה שהוא רגיל ופתאום תמצאו את עצמכם בקושי אומנם בהתחלה אך עם הזמן לאט לאט יותר בקלילות מבצעים פעולות בו זמנית שבכלל לא חשבתם שהאדם מסוגל אליו.

לאיזו רמה התפתחות זו מגיעה בלימוד תופים?

רמת ההתפתחות שתרגישו בשיעורי תופים תגיע למצב של הזזת שני הרגליים בו זמנית עם חשיבה על טכניקת ידיים ורגליים נכונה ובריאה לגוף ובנוסף גם תנסו לחשוב על קריאת התווים שהמורה לתופים יבקש מכם לבצע עם התרגיל הפיזי שהמח יצטרך לעמוד בו. 

לימודי תופים הינם הלימודים הכי מאתגרים מכל כלי הנגינה הקיימים מכיוון שיש לחשוב על המון פעולות במכה אחת מה שבלימודי גיטרה או לימודי סקסופון לצורך הדוגמא אין צורך בחשיבה מעמיקה מדיי כי יש רק הצורך להפעיל את האצבעות בצורה הנכונה ולהפיק את הצליל מכלי הנגינה בצורה הנכונה.

ליטל יוחאי- מורה לתופים בכפר סבא.

שתף עם החברים:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest